Speciální výstava československých vlčáků v Jevišovicích.

Žádná výstava nesluší československým vlčákům tolik, jak ta pod širým nebem. Když se k nebi přidá i příjemné podzimní slunce, je zážitek dokonalý.
Ještě v pátek jsem byla silně na pochybách, zda je nápad navštívit přebor a výstavu čsv v Jevišovicích úplně tím nejlepším. Celý den lilo jak z konve, zkrátka počasí, že by psa nevyhnal. Po několikátém telefonátu s Evou jsem se nakonec myšlenky na shlédnutí výkonů šediváků v přeboru vzdaly. Popravdě jsem se téměř vzdaly i myšlenek výstavních.

Ale pouze téměř, neboť v neděli časně ráno jsme směr Jevišovice nakonec skutečně nabraly.
Nelitovaly jsme ani v nejmenším. Počasí výstavní, počet zvířat rekordní, sudí k posuzování způsobilý, co víc si může řadový čévéčkář přát? Nebudu popisovat kvalitu předvedených zvířat, od toho jsou jiní, pokusím se zaměřit jen na klady a zápory výstavy tak, jak se jevily mým očím. O prvních, velkých a nepřehlédnutelném jsem již hovořila, dalším je úpavné a klidné prostředí jevišovického areálu. Výstavní kruh ale bohužel nebyl tak prostorný, aby se silně obsazené třídy předvedly alespoň krátce naráz. Pan rozhodčí Oskar Dóra odposuzoval trpělivě více než 70 zvířat. Některým jeho výrokům jsem sice příliš nerozuměla, ale možná se na věc dívám moc zootechnicky :). Ve většině případů považuji jeho rozhodnutí za trefu do černého, včetně volby BOBa celého klání. Aron z Aljašky vyhrál zaslouženě, je to opravdu pěkný pes. Spolu s páníkem tvořili velmi sympatickou dvojici, ze které jsem v závěru nabyla dojmu, že celé vítězství šlo tak nějak mimo ně.

Aron byl ale bohužel jediným psem, který byl za své kvality odměněn pohárem přímo v kruhu. Po ostatních pohárech ani vidu, ani slechu.

Že pan Oskar Dóra vzbuzuje respekt v některých psech je známo, tentokrát se ale ukázalo, že i někteří majitelé jsou na tom obdobně jako jejich svěřenci.

Pan rozhodčí směrem k vystavovatelce: Vy se mě snad bojíte. Paní vystavovatelka směrem k rozhodčímu: Když já o Vás slyšela jen samé hrozné věci. A já dodatečně k panu rozhodčímu: No, to se pak nesmíte divit, že se někteří vystavující před vstupem do výstavního kruhu jemuž velíte, ozbrojí :). A ještě jednu poznámku si neodpustím. Myslím že pan Dóra je velmi zkušený rozhodčí kterému našeptávače v kruhu skutečně netřeba.

Další fotky ze speciální výstavy ČSV v Jevišovicích